Новости

В СНБО утверждают, что на Турчинова нет «дела», а Ренат – не прав

В СНБО заявляют, что сообщение экс-прокурора Рената Кузьмина о возбуждении уголовного производства в отношении Секретаря Совета национальной безопасности и обороны Александра Турчинова не соответствует действительности. Об этом «ОЛИГАРХ» узнал из сообщения пресс-службы СНБО.

Напомним, что несколько месяцев назад находящийся в России беглый экс-нардеп Александр Шепелев, побывавший в свое время во фракциях БЮТ и Партии регионов, а также в украинских и российских СИЗО, выступил с обвинениями в адрес Александра Турчинова и нардепа Романа Лукьянчука, которые, по его словам, «украли, вывели в офшоры и легализовали в Европе и Украине более 800 млн долларов США из государственного бюджета Украины и международной помощи МВФ».

Шепелев через своего адвоката обратился в НАБУ, а бывший первый заместитель генпрокурора Ренат Кузьмин позднее обратился в судебные инстанции с жалобой на бездеятельность детективов НАБУ.

Соответственно, Александр Турчинов обратился в Государственную службу финансового мониторинга Украины и Национального антикоррупционного бюро Украины с просьбой «провести оперативную проверку провокационных заявлений в отношении него со стороны беглых преступников из команды Януковича, и проинформировать о результатах общественность». Как сообщала тогда пресс-служба СНБО, обращение вызвано “последней грязной провокацией, к которой привлечены экс-прокурор Ренат Кузьмин и экс-депутат Александр Шепелев, которые сбежали от правосудия Украины, находятся в розыске и скрываются на территории РФ”.

Как сообщал «ОЛИГАРХ» со ссылкой на отечественные СМИ, вчера Ренат Кузьмин на своей странице в Facebook заявил, что «суд обязал НАБУ возбудить уголовное дело против Турчинова, Лукьянчука и Шепелева по факту хищения и вывода в офшоры $800 млн». И опубликовал скан решения.Сегодня мы получили официальное заявление пресс-службы СНБО, в котором отмечается, что «аналіз змісту цієї ухвали свідчить, що ані її мотивувальна, ані резолютивна частини не містять даних Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.В.Турчинова як особи, щодо якої вчиняються будь-які процесуальні дії».

Ниже мы приводим текст заявления пресс-службы СНБО с незначительными сокращениями:

«23.05.2017 року інтернет-видання «СТРАНА.ua» опублікувало статтю під назвою «Суд обязал НАБУ расследовать дело об офшорах Турчинова – Кузьмин».

Джерелом інформації для цієї публікації став коментар колишнього заступника Генерального прокурора України Р. Кузьміна, розміщений на його персональній сторінці в соціальній мережі «Фейсбук». Підозрюваний у скоєнні злочинів на території України головний виконавець замовних справ часів Януковича Р. Кузьмін, який переховується від слідства в Російській Федерації та бере участь у публічній дискредитації російськими спецслужбами секретаря РНБО України, повідомляє про ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва. Аналіз змісту цієї ухвали свідчить, що ані її мотивувальна, ані резолютивна частини не містять даних Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.В.Турчинова як особи, щодо якої вчиняються будь-які процесуальні дії.

Також наголошуємо на умисному введенні ЗМІ в оману широкого кола читачів щодо нібито факту порушення кримінальної справи проти О. Турчинова за брехливими звинуваченнями Р. Кузьміна та О. Шепелева, які розшукуються слідчими органами України за скоєння тяжких злочинів.

Так, процесуальне рішення слідчого судді, що фігурує у публікації, ухвалене на виконання вимог ст. 214 КПК України, яка регламентує порядок внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР). Згідно з приписами частин 1 та 4 даної статті єдиною формою процесуального реагування слідчого, прокурора на заяву будь-якого громадянина про кримінальне правопорушення є внесення відомостей до ЄРДР. При цьому слідчий суддя виконав формальні дії, застосовуючи приписи ст. 214 КПК України, не ухвалював та не міг, відповідно до закону, ухвалити процесуальне рішення про порушення кримінальної справи щодо особи, як стверджується у публікації!

Підозрюваний Р. Кузьмін скористався процесуальними правами заявника в порядку ст. 214 КПК України, проте відсутні будь-які правові підстави ототожнювати проаналізовану ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 23.05.2017 року з постановою про порушення кримінальної справи. Окрім того, О. Турчинов ще 14 березня 2017 року звертався до НАБУ з проханням перевірити провокативні заяви проти нього агентів російських спецслужб (http://www.rnbo.gov.ua/news/2721.html)».

Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.