Мнения

Владимир Фесенко: “Эффект от решения Печерского суда будет неоднозначным”

Дві взаємопов’язані новини сьогоднішнього дня: 1) Петро Порошенко заявив, що він повертається 17 січня (цікаво, чому саме 17-го, а не раніше, канікули явно затягнулися); 2) рішення Печерського суду про арешт майна Петра Порошенка.

В чому взаємозв’язок цих подій? Не лише в тому, що вони з’явились в один день, і що одна і та ж людина фігурує в обох новинах. Думаю, що головний політичний сигнал в рішенні Печерського суду – попередження Петру Олексійовичу, що краще не повертатися в Україну. Якщо арештували майно, то можуть арештувати і власника.

Щодо самого рішення Печерського суду, то я його оцінюю неоднозначно. Звичайно, не оцінюю юридично. Це не мій фах. Хай тут кажуть юристи, в чому була логіка арешту майна. А от політичні наслідки цього рішення можуть бути неоднозначними.

Безумовно, запеклим противникам Петра Порошенка (а вони переважають серед прихильників Володимира Зеленського) це сподобається. Таким чином можна працювати на емоції своїх прихильників і тих, хто можливо трохи розчарувався в нинішньому Президенті, але ще більше не любить Порошенка.

Проте, з іншого боку, це буде консолідувати і табір прихильників Петра Порошенка, а також посилювати їх негативні емоції до Президента Зеленського (які і так зашкалюють). Безумовно, не майно лідера їх хвилює. Тут інша емоція – «наших б’ють», на «сивочолого Гетьмана» зазіхають.Крім того, команда Порошенка, зокрема і його адвокати, ще з більшою наполегливістю будуть використовувати тезу про «політичні репресії». І наші міжнародні партнери ще з більшою підозрою будуть дивитися на «справу Порошенка».

Так що ефект цього рішення буде неоднозначним.

Джерело: Фейсбук автора

Напечатать

Владимир Фесенко

Политолог

«ОЛИГАРХ»

Публикации

Як один з найбагатших росіян переховує свої статки від санкцій

Компанія найбагатшого росіянина Сєвєрсталь пішла з нашої країни кілька років тому. Але сам Олексій Мордашов та його родина — ні. Як путінський олігарх ховає від санкцій родинний туристичний бізнес?

Ярославський, Колесніков, Хорошковський: що роблять головні бізнесмени країни під час війни

Протягом останніх восьми років під час війни на Донбасі українські еліти не закуповували бронежилети та танки, а продовжували шукати можливість заробити, отримати дозвіл, вплив, ліцензії, активи, менеджмент, депутатів або міністрів
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.