Новости

Указ президента про позбавлення громадянства Коломойського є, але він засекречений – ЗМІ

Джерела ZN.UA в офісі президента України підтвердили існування указу президента Володимира Зеленського щодо позбавлення громадянства десяти осіб, включно з депутатами Ігорем Васильковським («Слуга народу»), Вадимом Рабіновичем (заборонена ОПЗЖ), головою тероборони Дніпропетровщини Геннадієм Корбаном та олігархом Ігорем Коломойським.

Скріншот документа опублікував член Комітету ВР з питань правової політики Сергій Власенко.

Указ №502/2022 від 18 липня знаходиться у розділі секретних, оскільки в ОПУ є практика не публікувати укази щодо амністії та громадянства, пояснює наше джерело. І це підтверджує список документів на сайті (укази 502/2022 та 503/2022 там відсутні).

Факт видання та підписання указу Зеленським побічно підтвердив і радник голови ОПУ Сергій Лещенко.«З високою часткою ймовірності, копію указу про позбавлення громадянства України було передано народному депутату Сергію Власенко в Центрвиборчкомі, куди копію указу було передано для виконання щодо позбавлення депутатських повноважень Рабиновича та Васильківського», – написав Лещенко у Тelegram.

fb.com/Сергій Власенко

Видання нагадує, що рішення про позбавлення громадянства може бути прийняте, якщо громадянин України має громадянство іншої країни. При цьому громадянин України з громадянством (підданством) іншої держави у правових відносинах з Україною вважається її громадянином.

Для цього органи Державної міграційної служби або диппредставництва України мають повідомити про біпатрида Комісії при президенті з питань громадянства.

Але деталі процедур та положення українського законодавства є дуже неоднозначними та описані недостатньо прозоро. Наприклад, не передбачено, як, ким і з яких підстав проводиться перевірка «на громадянство».

Відсутність детальної процедури не лише порушує права громадянина на захист персональних даних та невтручання у приватне життя, а й відкриває шлях до оскарження рішення про припинення громадянства.

Проте, попри явні недоліки законодавства щодо припинення громадянства України, закон чітко передбачає можливість президента України прийняти рішення про втрату (припинення) українського громадянства при отриманні офіційних підтверджень подвійного громадянства.

Однак на сьогоднішній день залишається відкритим питання про справжню мотивацію президента та ОПУ. Прийняте президентом рішення лише частково стосується заяви секретаря РНБО Олексія Данілова про складений список із 86 олігархів, вважає наше джерело. Тут, скоріше за все, йдеться про бажання Банкової та оточення президента показати, хто в хаті господар. І рішення раптом включити в дію закон про подвійне громадянство – явно політичне. Мера Чернігова Владислава Атрошенка не випускають із України, Корбана не пустять, стверджує співрозмовник. За інтерв’ю Вікторії Спартц, до організації якого за твердженням Банкової був причетний Корбан.

«На тлі останніх пертурбацій у СБУ та Офісі генпрокурора – в Україні прокладається шлях до авторитаризму оточення президента», – каже джерело. У рукаві у Банкової ще 86 олігархів, яких можна пошерстити чи вислати.

Про те, що громадянство іншої країни або відсутність українського громадянства не допоможе обійти закон про олігархів тим, хто веде свій бізнес на території України, заявив в ефірі національного телемарафону секретар РНБО Олексій Данилов.Чиновник нагадав, що нині під ознаки олігарха підпадають близько 86 людей.

«Не має значення, громадянином якої країни є людина. Він може бути не громадянином країни, але бути визнаним у нас олігархом, якщо він діє на території нашої країни і відповідає трьом з чотирьох критеріїв, які визначив наш законодавець», — сказав Данилов.

Він також додав, що громадянин іншої країни може бути зареєстрованим в Україні як олігарх.

Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Альфа-Банк готується стати державним. Коли чекати націоналізації та чому Фрідману не допомогли…

«Альфа-Банк Україна», ймовірно, вже цього року перейде в державну власність. Діючі акціонери на чолі з Михайлом Фрідманом не змогли переконати українську владу, що їхній глибокий російський бекграунд не завадить їм розвивати один із…

Удар по імперії Ахметова: що втратив найбагатший українець з початку великої війни

Після початку повномасштабного вторгнення Росії група “СКМ” зазнала суттєвих втрат. Що зараз відбувається з бізнесом Рінат Ахметова та що він робить для повернення активів?

У Жеваго намагаються відібрати головний актив. За спробою помічено росіян та Коломойського

Один із найбагатіших українців Костянтин Жеваго, переховуючись від українських правоохоронців, ризикуєвтратити Полтавський ГЗК. Наскільки великі шанси у його опонентівзабрати головний актив Ferrexpo
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.