Правоохоронці завершили розслідування щодо голови правління АТ “Банк “Фінанси та Кредит” і двох його заступників, яких підозрюють у розтраті понад 608 млн грн банку.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Зазначається, що їм інкримінують участь у злочинній організації та розтрату ввіреного їм майна – ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України.
За даними розслідування, учасники злочинної організації, будучи членами кредитного комітету банку, у 2010 році оформили кредитні договори на підконтрольну власнику фінустанови новостворену юридичну особу. Вона не мала обігових коштів та кредитної історії, а також не мала у власності будь-якого майна.
“Після того, учасники злочинної організації виготовляли зовнішньоекономічні контракти між підприємством з однієї сторони та підконтрольними організатору компаніями-нерезидентами з іншої сторони з метою використання їх, як підстави для виведення коштів з банку позичальником”, – йдеться у повідомленні.
Як наслідок, з рахунків банку незаконно виділено сотні мільйонів кредитних коштів. Згодом їх перерахували на рахунки компаній-нерезидентів, які також є підконтрольними членам злочинної організації. Тобто фактично виведено з території України і не повернуто банку понад 608 млн грн.
Наразі підозрювані перебувають під вартою. Керівникам банку та їх захисникам повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів в порядку ст. 290 КПК України.
Крім того триває розслідування щодо фактичного власника АТ “Банк “Фінанси та Кредит” за фактами створення злочинної організації й участі у ній, розтрати та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом – ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювався ДБР.
Як повідомлялося, у травні ДБР повідомило про підозру українському олігарху та ексакціонеру АТ “Банк “Фінанси та Кредит” Костянтину Жеваго, а також ексголові правління банку та двом його заступникам. Підозри оголосили у справі виведення з банку 519 млн грн.
Нагадємо, наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екснардепу Костянтину Жеваго у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів банку “Фінанси та кредит”. За інформацією ДБР, у липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук.
28 грудня минулого року за запитом української сторони Жеваго затримали на французькому гірськолижному курорті Куршевель. Тоді суд французького міста Шамбері виніс рішення про екстрадиційний арешт Жеваго, повідомляли у ДБР. Згодом суд відпустив бізнесмена під заставу.
Але судова палата Апеляційного суду Шамбері визнала неможливою екстрадицію бізнесмена Костянтина Жеваго в Україну, хоча французькі прокурори підтримали позицію української сторони щодо його видачі в суді.
Зрештою, у листопалі Верховний суд Франції відхилив апеляцію українських прокурорів та остаточно відмовив у екстрадиції мільярдера Костянтина Жеваго в Україну.
На сьогодні накладено арешт на майно олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб.
Про це свідчить журналістське розслідування, проведене інформаційною службою “Інформатора”. Згідно з даними медіа, український підприємець Дмитр Рижак, співвласник відомого серед…
Журналісти Bihus.Info встановили, що начальник Департаменту міграційної поліції Нацполіції генерал Сергій Шайхет проживає у квартирі свого батька, вартість якої оцінюється…
«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це…
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурси з відбору оцінювачів та управителів для арештованих активів бізнесмена Павла Фукса.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вісім місяців не може винести на розгляд уряду постанову про використання коштів Європейського інвестиційного банку на відновлення…
Правоохоронці затримали колишню заступницю голови Волинської ОВА Мирославу Якимчук та ще сім її спільників, яких підозрюють у незаконному переправленні понад…