Categories: Главные новостиНовости

Фірташ отримав підозру від СБУ і БЕБ

Служба безпека України та Бюро економічної безпеки оголосили підозру бізнесмену Дмитру Фірташу.

За даними УП, 15 травня правоохоронці вручають підозри самому Фірташу та 8 топ-менеджерам його компаній. Від ранку відбуваються обшуки у керівників фірм олігарха (“РГК”, “Йє енергія”) та облгазів.

За даними джерел, правоохоронці викрили схему, за якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо у його ж компанії, але насправді отримували 30% від обсягів.

Штучний дефіцит покривався за рахунок державного газу, а гроші осідали у кишенях Фірташа. За попередніми даними, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд гривень.

Як пояснили в БЕБ, кошти тарифу, отримані від абонентів, РГК перераховувала підконтрольній компанії “ЙЕ Енергія”, яка належить олігарху, начебто як передоплату за постачання газу, але фактично постачань майже не відбувалось. А гроші виводилися далі на підконтрольні компанії та привласнювались.

Для покриття дефіциту, РГК через підконтрольні їй облгази несанкціоновано відбирала газ з мережі державної компанії “Оператор ГТС України” в значно більшому обсязі ніж оплачувала.

“Фактично група здійснювала несанкціонований відбір блакитного палива, яке було в газотранспортній системі й належало державі”, – констатують правоохоронці.

Крім цього, СБУ опублікувала записи телефонних розмов оліграха Дмитра Фірташа та керівника РГК Олексія Тютюнника. У них Фірташ просить терміново “переказати” 120 млн грн компанії “Йє енергія”, аби приховати факт виведення грошей з компанії. А також говорить про те, що підприємства групи РГК готують до націоналізації.

Що було раніше: У березні 2023 року співробітники СБУ і БЕБ проводили обшуки в офісах газорозподільних компаній, що входять до групи РГК Дмитра Фірташа.

Бюро економічної безпеки повідомляло, що працівники відомства за оперативного супроводу СБУ розслідують злочинну схему маніпуляцій на газорозподільчих підприємствах.

Екстрадиції Фірташа домагаються США, водночас завдяки щедрим фінансовим вливанням український олігарх зміг влитися до британського істеблішменту. Йому дозволили купити актив Міністерства оборони Великої Британії, і навіть не поцікавилися джерелом походження коштів.

Доповнено позицією Group DF. Надвечір компанія заявила, що заперечує всі звинувачення, висунуті СБУ та БЕБ проти компаній групи, топменеджерів та власника групи Дмитра Фірташа. Висунуті правоохоронцями звинувачення група називає “безпідставними та неспроможними”.

Крім того, у Group DF вважають серію обшуків на підприємствах та відкриті кримінальні справи з подальшими підозрами такими, що “не мають під собою юридичного підґрунтя і є частиною корупційного тиску на бізнес групи”.

Відтак група заявила, що її адвокати відстоюватимуть інтереси компаній Group DF, персоналу та самого Фірташа в українських та міжнародних судах.

Напечатать
Денис Светлов
«ОЛИГАРХ»

Recent Posts

Григорій Козловський і ФК «Рух» передали необхідну техніку для підготовки аеророзвідників

Отримані дрони та антиланцетні комплекси "Зозулька" допомагають боротися з ворожими безпілотниками та підвищуть ефективність бою на передовій.

2 недель ago

Под Харьковом в результате российских обстрелов уничтожен НПЗ

В Харьковской области оккупанты ночью 26 мая дронами "Шахед" обстреляли города Мерефа и Изюм

4 месяцы ago

“Деолігархізація” від Офісу президента: Як перші п’ять олігархів втрачають ключові активи

В Офісі президента ухвалено рішення "розібратися" зі "старими олігархами" — відразу проти п'яти учасників верхніх позицій рейтингів найбагатших українців ведуться…

4 месяцы ago

НАБУ затримало Голову Верховного Суду Князева на хабарі за рішення на користь Жеваго

Національне антикорупційне бюро України викрило голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько 3 мільйони доларів

4 месяцы ago

Мільярдні махінації: підсанкційному олігарху Фуксу оголосили підозру

Служба безпеки України викрила підсанкційного бізнесмена Павла Фукса на масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами України та систематичному ухиленні від…

4 месяцы ago

Сергій Лямец: Передчуття виборів – велика річ

Було б наївним сподіватися, що у майбутніх виборах братиме участь лише Зеленський. Щойно з'явилися щонайменші ознаки передвиборчих рухів з боку…

5 месяцы ago