Categories: Новости

Нафтогаз дискваліфікував Інтерпайп з тендеру на понад 2 мільярди через підробку випробувальних звітів (документи)

Нафтогаз дискваліфікував (офіційною мовою – відхилило тендерну пропозицію) АТ «ІНТЕРПАЙП НОВОМОСКОВСЬКИЙ ТРУБНИЙ ЗАВОД» та ТОВ «ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА» з тендеру на закупівлю обсадних труб діаметром 244,48мм (номер у Прозорро UA-2023-08-30-007940-a).

Таке рішення ухвалила Головна рада з контрактування НАК «Нафтогаз України» протоколом No53.

Джерела у НАК «Нафтогаз України, повідомляють, що виявлені технічними фахівцями НАК порушення Інтерпайпу оформлені на 17 сторінках і стосувалися підробки випробовувальних звітів (фото).

Наприклад, як зазначається у результатах внутрішнього розслідування, Інтерпайп серед поданих документів не надав зведений звіт випробувань газогерметичного з’єднання труби, виготовлені зі сталі Q-125; надані звіти не відповідають вимогам Укргазвидобування, а результати випробувань взагалі могли бути підроблені. Різьбове зʼєднання Інтерпайпу не ідентифіковане, чим грубо порушені вимоги Додатку Е, Додатку А, та Розділу 9 ISO 13679 (світового стандарту, який містить хімічні та технічні вимоги до обсадних труб).

«В п. 3.2 сказано, що тільки зразки 7 і 8 були випробувані в лабораторії ІТЕ, тоді як решта 6 зразків випробувана САМИМ ЗАМОВНИКОМ НА ВЛАСНИХ ПОТУЖНОСТЯХ в Україні. При цьому у звітах в Додатку 2 (1712(1)_Annex 2) сказано, що зразки 1-6 були випробувані у лабораторії ITE / Clausthal-Zellerfeld / Germany. Також зазначено, що випробування виконані в 2018 році, а засвідчені в 2021.

Листи технічних даних випробування на згвинчування-розгвинчування для зразків РК1-РК6 найбільш ймовірно підроблені – різні роки в шапці звітів та в засвідченні звітів співробітниками лабораторії (2018 та 2021).

Також, фотографії зразка №6 викликають підозру оскільки номери муфт та ніпелів виправлені кульковою ручкою, виправлені неодноразово, одна й та сама етикетка належить начебто різним зразкам. Випробування проведені на 2 зразках замість 8, як того вимагає п.4 Додатку 3.1 Тендерної документації. Можлива ПІДРОБКА листів технічних даних для зразків 1-6», – йдеться в аналізі тендерної пропозиції Інтерпайпу.

Також за результатами вивчення пропозиції Інтерпайпу в Укргазвидобуванні виявили, що хімічний аналіз наданих зразків лабораторією не проводився («підробка Інтерпайпом даних випробувань на хімічний склад»).

«Також підроблено результати випробувань механічних властивостей муфт (муфта – з’єднуючий труби елемент – Ред.), а Зведений звіт про випробування різьбового з’єднання не відповідає вимогам Розділу 9 та Додатку Е ISO 13679:2002», – зазначено в аналізі.

Із документів, які надав Інтерпайп, в Укргазвидобуванні встановили, що обладнання, на якому проводилися випробування, не було відкалібровано. Тобто, таке обладнання не могла надати точних результатів перевірок і випробувань продукції.

У переліку порушень Інтерпайпу також вказується на відсутність інформації з характеристиками з’єднання, що на думку укладачів звіту, є грубим порушенням, адже без цієї інформації Зведений звіт учасника є недійсним, оскільки неможливо ідентифікувати зʼєднання.

У розслідуванні звертають увагу, що лабораторія ITE, яка виконувала дослідження для Інтерпайпу, в пунктах 1.1 та 1.4 зведеного звіту вказала, що ідентифікація та вимірювання геометричних розмірів не проводила.

У наданих інспекційних звітах також виявлені чисельні порушення.

«Пояснення, що труби були випробувані з накрученими муфтами не може бути прийняте, оскільки норма API 5CT про знижений тиск при випробуванні труб з муфтами (п. 10.12.3) застосовується виключно до різьбового з’єднання Buttress (таблиця K2 стандарту АРІ 5С3, відповідно до якої застосовується знижений тиск для труб з накрученими муфтами).

Учасником же надано Інспекційні звіти на трубу з різьбовим з’єднанням, що не передбачене API 5CT, а саме UPJ-M. В технічних умовах ТУ У 24.2- 05393116-546:2019 зазначено, що «Гладкі обсадні, насосно-компресорні труби та муфтові заготовки виготовляють згідно з вимогами ДСТУ ISO 11960, APІ 5CT» А отже гідростатичне випробування повинно бути проведено за вимогами АРІ 5СТ для гладкої труби тиском 69 Мпа. Більше того, тиск гідровипробування, вказаний у Інспекційних сертифікатах, є недостатнім навіть для різьбового зʼєднання Buttress. Таблиця K2 стандарту АРІ 5С3 вимагає 63,1 Мпа, а учасник зазначив 63,0 Мпа. Стандарт API 5C3 не передбачає округлень величин тиску, наведених у таблоиці К2. А отже товар, запропонований учасником, не відповідає вимогам АРІ 5СТ», – зазначають технічні фахівці.

Як вбачається з документу, через невірне визначення твердості (а скоріш за все підробку випробувань, як вказують автори розслідування) Інтерпайп не мав змоги порівняти середні значення (колонка в інспекційному звіті не заповнена) твердості і впевнитись що варіативність не перевищує 4 HRC, як того вимагає Таблиця С5 та пункти 7.8, 7.9 АРІ 5СТ.

 

Напечатать
Денис Светлов
«ОЛИГАРХ»

Поделится
Published by
Roman Kyslov

Recent Posts

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів…

2 недель ago

Продавець преміальних автотоварів Дмитро Рижак продовжує працювати на російському ринку?

Про це свідчить журналістське розслідування, проведене інформаційною службою “Інформатора”. Згідно з даними медіа, український підприємець Дмитр Рижак, співвласник відомого серед…

1 месяц ago

Bihus.Info: Генерал поліції їздить на службовому авто у спортзал та живе у квартирі за мільйон доларів

Журналісти Bihus.Info встановили, що начальник Департаменту міграційної поліції Нацполіції генерал Сергій Шайхет проживає у квартирі свого батька, вартість якої оцінюється…

2 месяцы ago

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до «Великого атомного будівництва»

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це…

2 месяцы ago

Керівників банку “Фінанси та Кредит” судитимуть за махінації на понад 600 мільйонів

Правоохоронці завершили розслідування щодо голови правління АТ "Банк "Фінанси та Кредит" і двох його заступників, яких підозрюють у розтраті понад 608…

2 месяцы ago

Елітний маєток з кінотеатром і три компанії: АРМА шукає управителів для майна підсанкційного мільйонера Фукса

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурси з відбору оцінювачів та управителів для арештованих активів бізнесмена Павла Фукса.

3 месяцы ago