Мнения

Владимир Бойко: “Пребывание Луценко во главе ГПУ навсегда останется в анналах”

Перебування на чолі української Генпрокуратури такої колоритної фігури як Юрій Луценко назавжди залишиться не тільки в анналах, але й у аналах вітчизняної історії.

Ось і 30 листопада 2017 року цей видатний фахівець у галузі права (а ким ще може бути генеральний прокурор?) дав юридичну оцінку діям свого заступника Холодницького та директора НАБУ Ситника, які в квітні 2017 року створили злочинну організовану групу з числа співробітників Національного антикорупційного бюро України, що займалась підкупом високопоставлених чиновників і народних депутатів України з метою їх наступної компрометації.

Замість того, щоби вжити заходи для затримання Холодницького та Ситника за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 370 КК України, генеральний, прости господи, прокурор провів брифінг, на якому, зокрема, заявив: «Сьогодні я мав понад 2,5-годинну зустріч з цього приводу з директором Національного антикорупційного бюро Ситником та керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким. Ми знайшли спільне розуміння: в подальшому неприпустимо використовувати в якості перевірки на корупційність чиновників пропозицію прийняти завідомо незаконні рішення».

А раніше, що, було припустимо вчиняти провокацію підкупу? Можна було засилати до державних службовців штатних негласних співробітників правоохоронних органів з грошима? Можна було реєструвати кримінальні провадження за ознаками ст. 368 КК України та розпочинати НСРД без заяви людини, з якої чиновник вимагав хабар?

Більш того, як розповів Луценко журналістам, він «з подивом дізнався, що агентами НАБУ, штатними негласними співробітниками, є люди, які всупереч закону не проходили конкурс, які не допущені до секретної інформації, але які при цьому використовують прослуховуючі пристрої і читають негласні дані, котрі носять гриф «секретно».



Я вже понад рік пишу про те, що НАБУ треба позбавити допуску до роботи з документами, що містять державну таємницю, доки Ситник не наведе бодай елементарний порядок у своїй богадільні. Але для Луценка лише зараз стало відкриттям, що в НАБУ з документами, які мають грифи обмеження доступу, працюють люди, не допущені до державної таємниці Службою безпеки України. При цьому таємні документи вони виносять з НАБУ, опрацьовують їх вдома на домашніх комп’ютерах, урешті-решт гублять.

До речі, відкрию Юрію Віталійовичу причину, з якої кілька штатних негласних співробітників НАБУ не проходили спецперевірку на предмет допуску до державної таємниці – їх прийняли в НАБУ по підроблених документах. Я не жартую: Індиченко привів у НАБУ людей, які мають фальшиві паспорти та військові квитки. Через це Ситник і не став подавати їх документи в СБУ для проведення спецперевірки, розуміючи, що це призведе лише до скандалу, натомість допустив їх до роботи з держтаємницею без зайвих формальностей.

Источник: Фейсбук автора

Напечатать

Владимир Бойко

журналист

«ОЛИГАРХ»

Публикации

Коло президента. Нові подробиці корупційної справи, в якій фігурує віцепрем’єр-міністр Олексій…

Але зняти Чернишова з посади – це визнати факт високопосадової корупції в оточенні президента. Дозволити вручити підозру віцепрем'єр-міністру – потрапити в заголовки з корупційним рекордом. Посадовець такого рівня за президентства…

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.