Мнения

Сергій Лямец: Передчуття виборів – велика річ

Було б наївним сподіватися, що у майбутніх виборах братиме участь лише Зеленський. Щойно з’явилися щонайменші ознаки передвиборчих рухів з боку влади, як звідусіль повиповзали…

І почалися викриття. Економіка в тотальному занепаді, олігархи вижили, перед війною розмінували, і таке інше. Позитив та патріотизм з боку “зеленої” влади гризуть за класичними політтехнологіями. Можна було б сказати, що воно не спрацює, бо Зеленський наш міжнародний символ, і мужня людина, і бла-бла – але технології спрацюють. На те вони й технології. Просто зараз початок.

Треба визнати: здебільшого усе, що пишуть внутрішні конкуренти проти “зеленої влади”, – то сумна правда. Тож не знаю, чи отримають зиск умовні Пєтя з Юлею, але вони нагадають людям усе, що ті вже думають. Зеленському дійсно стане дуже погано, щойно війна завершиться або перейде у застійну фазу.

Звісно, це лякає його оточення, яке – на відміну від президента – геть нічим не заслужило своє піднесення до влади. Вони усі там лише завдяки Зе, лише на його авторитеті та харизмі. Щойно Зеленський зійде з Олімпу – і не буде усіх цих мужніх реформаторів, ефективних менеджерів та гарячих патріотів. Тож не дивуйтеся, що вони запровадили закон про цензуру та пропонують саджати до в’язниці за критику влади. Ны, вони не агенти кремля. Просто в них щойно все почало налагоджуватись. В їхніх руках нарешті опинилися банківська система, енергетика, нафтопереробка, газовидобуток. Так, усе це державне. Але головне не володіти, а користуватися, спитайте в олігархів.

Нагадую, оголошень про вибори немає. Це просто передчуття, яке охопило певний кластер політиків. Як це було вже багато разів, передчуття може виявитися хибним. Може, це навіть провокація. А може і ні. Бо жодні аргументи, що під час війни вибори неможна проводити, – то дуже умовна річ. Врешті-решт, це “лише” закон. “Зелені” змінюють закон так само легко, як “патріоти”, “ригі” та “любі друзі”.Чи доречно це під час війни? Це завжди складне питання. На перший погляд, недоречно. Але це давній аргумент влади, аби прибрати конкурентів. Як вважаєте Ви?

Источник: Фейсбук автора

Напечатать

Сергей Лямец

журналист, блогер, создатель проекта Politicus Vulgaris

«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.