Новости

Міністр юстиції вважає, що Ахметов вже не олігарх, а допоміг йому в цьому Новинський

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що Рінат Ахметов вийшов з-під двох критеріїв визнання олігархом. Це сталося завдяки закриттю власних медіа, а також завдяки складанню мандата Вадимом Новинським. Про це міністр сказав під час дискусії ОПОРА.Live у середу, 13 липня, дізнався “ОЛІГАРХ” з матеріалу LIGA.Бізнес.

“Пан Новинський був прямим зв’язком для того, щоб визнати олігархом пана Ахметова. Тому що вони є партнерами по бізнесу, а пан Новинський як народний депутат є політичною фігурою. Тому відмова від мандату прибрала прямий зв’язок пана Ахметова з парламентом і прибрала найочевиднішу ознаку участі у політичному житті для пана Ахметова”, – сказав міністр.

Олігархом можуть визнати людину, яка відповідає трьом з чотирьох критеріїв:

– бере участь у політичному житті;

– має значний вплив на засоби масової інформації;– є бенефіціаром монополії;- має активів понад 1 млн прожиткових мінімумів (приблизно 2,5 млрд грн).

Водночас Малюська припустив, що Ахметов, можливо, відмовився від своїх медіа не остаточно.

“Це моя суб’єктивна думка, не готовий говорити, що це так, але видається, що юридично це “нога в дверях” з тим, щоб не закрити собі повністю юридичні механізми повернення в бізнес”, – сказав міністр.

Він нагадав, що Ахметов вказав на неможливість продажу медіабізнесу у визначений законом для продажу медіаактивів та в умовах російської воєнної агресії проти України.

“Ця фраза не має комунікаційного особливого сенсу, має тільки юридичний, щоб створити собі запас для подальшого можливого оскарження в судах, у міжнародних судах, де завгодно, щоб повернути або собі активи, або їхню грошову компенсацію з посиланням на те, що або влада, або росіяни поставили в скрутне становище, де цінний актив довелось віддавати безкоштовно”, – припускає Малюська.

Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Семья депутата от ОПЗЖ Мамояна за 2022 год приобрела 13 автомобилей более чем на $1,3 млн

Семья народного депутата от бывшей ОПЗЖ, а ныне от «Платформы за жизнь и мир» Суто Мамояна за 2022 год приобрела 13 автомобилей более чем на 1,3 миллиона долларов. А живет депутат в оформленном на родителей особняке, который ранее не был…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.