Новости

НАБУ затримало Кауфмана та Грановського – ЗМІ

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура  затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Як повідомили джерела ZN.UA, серед затриманих одеський бізнесмен Борис Кауфман і його багаторічний партнер Олександр Грановський.

Згідно з повідомленням НАБУ, попередня правова кваліфікація — ч.1 ст.255, ч.3 ст.369 КК України.

«Наразі йдеться про двох організаторів та їхню довірену особу. Однак слідство встановлює й інших учасників злочинного угрупування», – заявили в бюро.

За даними детективів, що восени 2021 року, після викриття детективами НАБУ та прокурорами САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси (мова йде про угрупування відомого одеського бізнесмена  Володимира Галантерника, який перебуває у розшуку, – ZN.UA), на її місті з’явилася нова.

«Ця організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом», – зазначають в НАБУ масштаб злочину.Зокрема, вони налагодили схему системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради.

Видання нагадує, що Володимиру Галантернику, якого називали тіньовим господарем міста, в Одесі належить частина ринків “Привоз”, “7-й кілометр”, торгово-розважальних центрів City Center, City Center “Котовський”, Аркадія Сіті і бутик-готель “De Paris”.

6 жовтня 2021 року генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала 5 підозр у справі, яка стосується заволодіння землею в Одесі. Три з них стосуються чинного мера Геннадія Труханова, Володимира Галантерника та колишнього прокурора Одеської області Олега Жученка.

За версією слідства, група з 16 осіб організувала схему роздачі землі громади. Ділянки видавалися заздалегідь визначеним фірмам, без конкурсу. Гроші за них забудовники виплачували учасникам схеми, які організовували ухвалення «потрібних» рішень Одеською міськрадою. Внаслідок діяльності організації громада втратила шість земельних ділянок в центрі міста і на узбережжі (загальна площа 15,9 га), сума збитку – 689 млн грн.

Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»

Публикации

“Деолігархізація” від Офісу президента: Як перші п’ять олігархів втрачають ключові…

В Офісі президента ухвалено рішення "розібратися" зі "старими олігархами" — відразу проти п'яти учасників верхніх позицій рейтингів найбагатших українців ведуться кримінальні провадження, арештовуються активи і передаються під управління…

Лідер деолігархізації: чому в Коломойського і партнерів забирають “Укрнафтобуріння” та…

Держава конфіскувала цінний газовий актив, яким володіли Ігор Коломойський, Павло Фукс та Віталій Хомутиннік. Що з ним буде далі та кому його можуть передати?
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.