Новости

Фірташ отримав підозру від СБУ і БЕБ

Служба безпека України та Бюро економічної безпеки оголосили підозру бізнесмену Дмитру Фірташу.

За даними УП, 15 травня правоохоронці вручають підозри самому Фірташу та 8 топ-менеджерам його компаній. Від ранку відбуваються обшуки у керівників фірм олігарха (“РГК”, “Йє енергія”) та облгазів.

За даними джерел, правоохоронці викрили схему, за якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо у його ж компанії, але насправді отримували 30% від обсягів.

Штучний дефіцит покривався за рахунок державного газу, а гроші осідали у кишенях Фірташа. За попередніми даними, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд гривень.

Як пояснили в БЕБ, кошти тарифу, отримані від абонентів, РГК перераховувала підконтрольній компанії “ЙЕ Енергія”, яка належить олігарху, начебто як передоплату за постачання газу, але фактично постачань майже не відбувалось. А гроші виводилися далі на підконтрольні компанії та привласнювались.



Для покриття дефіциту, РГК через підконтрольні їй облгази несанкціоновано відбирала газ з мережі державної компанії “Оператор ГТС України” в значно більшому обсязі ніж оплачувала.

“Фактично група здійснювала несанкціонований відбір блакитного палива, яке було в газотранспортній системі й належало державі”, – констатують правоохоронці.

Крім цього, СБУ опублікувала записи телефонних розмов оліграха Дмитра Фірташа та керівника РГК Олексія Тютюнника. У них Фірташ просить терміново “переказати” 120 млн грн компанії “Йє енергія”, аби приховати факт виведення грошей з компанії. А також говорить про те, що підприємства групи РГК готують до націоналізації.

Що було раніше: У березні 2023 року співробітники СБУ і БЕБ проводили обшуки в офісах газорозподільних компаній, що входять до групи РГК Дмитра Фірташа.

Бюро економічної безпеки повідомляло, що працівники відомства за оперативного супроводу СБУ розслідують злочинну схему маніпуляцій на газорозподільчих підприємствах.

Екстрадиції Фірташа домагаються США, водночас завдяки щедрим фінансовим вливанням український олігарх зміг влитися до британського істеблішменту. Йому дозволили купити актив Міністерства оборони Великої Британії, і навіть не поцікавилися джерелом походження коштів.

Доповнено позицією Group DF. Надвечір компанія заявила, що заперечує всі звинувачення, висунуті СБУ та БЕБ проти компаній групи, топменеджерів та власника групи Дмитра Фірташа. Висунуті правоохоронцями звинувачення група називає “безпідставними та неспроможними”.

Крім того, у Group DF вважають серію обшуків на підприємствах та відкриті кримінальні справи з подальшими підозрами такими, що “не мають під собою юридичного підґрунтя і є частиною корупційного тиску на бізнес групи”.

Відтак група заявила, що її адвокати відстоюватимуть інтереси компаній Group DF, персоналу та самого Фірташа в українських та міжнародних судах.

Напечатать
Денис Светлов
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Коло президента. Нові подробиці корупційної справи, в якій фігурує віцепрем’єр-міністр Олексій…

Але зняти Чернишова з посади – це визнати факт високопосадової корупції в оточенні президента. Дозволити вручити підозру віцепрем'єр-міністру – потрапити в заголовки з корупційним рекордом. Посадовець такого рівня за президентства…

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.