Новости

Argentem Creek Partners використовує посадовців та депутатів Верховної Ради у своїх цілях без їх відома – ЗМІ

Кредитор Argentem Creek Partners продовжує цілеспрямовану чорну PR-кампанію проти українського агрохолдинга GNT Group, використовуючи при цьому українських чиновників, народних депутатів та експертів без їхнього відома. Про це повідомляє kp.ua.

Видання пише, що американська компанія знаходиться у в стадії гострого корпоративного конфлікту з українським холдингом GNT Group щодо Одеського зернового терміналу. Як констатують ЗМІ, ACP працює з ризиковими кредитами та на постійній основі реалізує бізнес-модель: «позапланова вимога стягнення боргу при кризовій ситуації – агресивна медійна кампанія проти боржника – судовий процес – передача активів боржника зацікавленій третій стороні».

Наразі подібну формулу американці реалізовують в Україні з активами GNT Group, відзначає видання. Після початку повномасштабного вторгнення, українському аграрному холдингу за добу було повідомлено про необхідність дострокового погашення кредиту, після чого почалась агресивна медійна кампанія.

Саме в рамках цієї чорної медійної кампанії Argentem Creek Partners використало українських посадовців, народних депутатів та експертів без їх відома.

Як стверджують ЗМІ, за останні місяці в українському інформаційному полі ледве не щодня з’являлись новини зі звинуваченнями GNT Group та його бенефіціарів у податковій оптимізації та «сірому» експорті зерна. Ці інформаційні приводи побудовані на інсайдах від анонімних «джерел» та коментарях чиновників та нардепів. Проте цікавою особливістю абсолютно всіх цих коментарів завжди є відповідь, яка стосується загальної економічної ситуації в Україні, а не конкретного підприємства чи людей.Як стало відомо kp.ua, PR-команда Argentem Creek Partners використовує коментарі чиновників та парламентарів, які не стосуються безпосередньо GNT Group, в інформаційних приводах саме щодо компанії. Таким чином, піарники ACP надають інфоприводам щодо українського холдингу негативного контексту і паралельно підвищують його важливість через наявність коментаря вітчизняного посадовця.

Таким чином, за недовгий час були використані:

 • народний депутат, член Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Богдан Кіцак,
 • народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук,
 • народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин,
 • народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк,
 • народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Геннадій Касай,
 • чиновники Апарату РНБО,
 • депутат міськради Одеси Ольга Квасницька,
 • генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Олег Хоменко,


 • президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко,
 • заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка,
 • економічний експерт Андрій Новак.

Як повідомляють ЗМІ, кредитор неодноразово був помічений у недобросовісних діях проти своїх контр-агентів по всьому світу. Зокрема, крім агресивної чорної медійної кампанії проти опонентів, АСР може залучати для досягнення своїх результатів місцевих чиновників та політичних діячів. Проти АСР по всьому світу прямо зараз судиться ціла країна – Казахстан, величезний індонезійський видобувач вугілля Berau Coal Energy, бразильський виробник цукру GVO та інші.

Чорна медійна кампанія посилилась після інформації про тісні зв’язки Argentem Creek Partners з російським бізнесом. Так, з 2022 року АСР має загальні інвестиції з ACG Mining Limited (Артем Волинець, колишній топ-менеджер алюмінієвого гіганта «Русал», що належить Олегу Дерипасці), а у 2024 році Argentem Creek Partners надав кредит у $20 млн фінтех-компанії Salmon (Павєл Федоров – «права рука» одіозного російського топ-менеджера Ігоря Сєчіна, раніше працював віце-президентом гірничодобувного гіганта «Норільський нікель» та віце-президентом «Роснєфті», а також Георгій Чесаков з Tinkoff Group).

Напечатать
Денис Светлов
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.