Новости

Україна поборе офшори, якщо змінить податкову систему, – експерт

Україна має переробити податкову систему для того, щоб побороти офшори та виведення капіталів. Як зазначив на прес-конференції директор інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, податок на розподілений прибуток – погоджена концепція з Президентом та Міністерством фінансів, повідомляє кореспондент “ОЛИГАРХА”.

«Податок на виведення капіталу треба розглядати як в середині країни, так і коли капітал виходить за межі країни. Це два ключові моменти. Коли капітал виводиться за межі країни – країна втрачає. Ми втрачаємо інвестиційні ресурси», – вважає Несходовський.

Експерт підкреслив, що Україну інвестує виведений капітал, який повертається у вигляді інвестицій.

«Це треба закривати. Не може держава розвиватися, коли всі фінансові ресурси виходять закордон, а потім залишаються там, у більшості. Тому треба створити сприятливі умови зсередини країни», – розповів Ілля Несходовський.

Як зазначив експерт, питання оподаткування розподіленого прибутку або виведеного капіталу – підняли ще в 2014 році. Воно почалось з ідеї оподатковувати прибуток виключно не в момент нарахування його, а в момент, коли він виплачується своїм власникам.



«Тобто, якщо власники вирішили лишити свій прибуток в межах країни, в межах свого підприємства, то відповідно вони будуть реінвестувати його, розвивати.

Перший позитив – це той, що вони можуть показувати свій прибуток стільки, скільки дійсно вони отримали. Зловживання не буде, бо коли буде публікуватись така інформація, її треба буде підтверджувати аудиторським звітом», – наголосив Ілля Несходовський.

Станом на сьогодні, прибуток розглядається лише як база оподаткування. Підприємці показують необхідну мінімальну суму, адже успішний бізнес «штрафується» у вигляді фіскального податку, вважає експерт.

«Тут піднімається питання виведення коштів закордон. Ми часто говоримо про деофшоризацію. Чи можна зловити на даний момент офшори в глобальну світі? Дуже важко. Багато тих юрисдикцій, які є на сьогоднішній день – вони не є офшорними, але вони широко використовуються для того, щоб виводити капітал закордон», – зауважив Несходовський.

Експерт підкреслив, що Україні варто співпрацювати з юрисдикціями, щоб знати, які компанії відкривають свої рахунки за межами країни, виводячи туди свої прибутки на фірми з меншою базою оподаткування.

Напечатать
Татьяна Дубровская
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Коло президента. Нові подробиці корупційної справи, в якій фігурує віцепрем’єр-міністр Олексій…

Але зняти Чернишова з посади – це визнати факт високопосадової корупції в оточенні президента. Дозволити вручити підозру віцепрем'єр-міністру – потрапити в заголовки з корупційним рекордом. Посадовець такого рівня за президентства…

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.