Україна має переробити податкову систему для того, щоб побороти офшори та виведення капіталів. Як зазначив на прес-конференції директор інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, податок на розподілений прибуток – погоджена концепція з Президентом та Міністерством фінансів, повідомляє кореспондент “ОЛИГАРХА”.
«Податок на виведення капіталу треба розглядати як в середині країни, так і коли капітал виходить за межі країни. Це два ключові моменти. Коли капітал виводиться за межі країни – країна втрачає. Ми втрачаємо інвестиційні ресурси», – вважає Несходовський.
Експерт підкреслив, що Україну інвестує виведений капітал, який повертається у вигляді інвестицій.
«Це треба закривати. Не може держава розвиватися, коли всі фінансові ресурси виходять закордон, а потім залишаються там, у більшості. Тому треба створити сприятливі умови зсередини країни», – розповів Ілля Несходовський.
Як зазначив експерт, питання оподаткування розподіленого прибутку або виведеного капіталу – підняли ще в 2014 році. Воно почалось з ідеї оподатковувати прибуток виключно не в момент нарахування його, а в момент, коли він виплачується своїм власникам.
«Тобто, якщо власники вирішили лишити свій прибуток в межах країни, в межах свого підприємства, то відповідно вони будуть реінвестувати його, розвивати.
Перший позитив – це той, що вони можуть показувати свій прибуток стільки, скільки дійсно вони отримали. Зловживання не буде, бо коли буде публікуватись така інформація, її треба буде підтверджувати аудиторським звітом», – наголосив Ілля Несходовський.
Станом на сьогодні, прибуток розглядається лише як база оподаткування. Підприємці показують необхідну мінімальну суму, адже успішний бізнес «штрафується» у вигляді фіскального податку, вважає експерт.
«Тут піднімається питання виведення коштів закордон. Ми часто говоримо про деофшоризацію. Чи можна зловити на даний момент офшори в глобальну світі? Дуже важко. Багато тих юрисдикцій, які є на сьогоднішній день – вони не є офшорними, але вони широко використовуються для того, щоб виводити капітал закордон», – зауважив Несходовський.
Експерт підкреслив, що Україні варто співпрацювати з юрисдикціями, щоб знати, які компанії відкривають свої рахунки за межами країни, виводячи туди свої прибутки на фірми з меншою базою оподаткування.
Татьяна Дубровская«ОЛИГАРХ»