27 грудня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом «А-Банку» до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора Приватбанку про визнання протиправним та часткове скасування рішення №105 від 13.12.2016 та наказу №22 від 20.12.2016. Про що саме йшлося у відповідних документах, в ухвалі суду не уточнюється, пише Finbalance.
До речі, два позови до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора Приватбанку подавало також ТОВ «Футбольний клуб “Динамо” Київ», проте 28 грудня вони були відкликані позивачем. Позовні вимоги стосувалися визнання протиправним та скасування рішення. Але знову ж таки у доступних ухвалах суду не уточнюється, про що саме йдеться.
За даними держреєстру юросіб, серед кінцевих бенефіціарів ТОВ «Футбольний клуб “Динамо” Київ» – у т.ч. Ігор Суркіс.
За даними НБУ, Ігор Суркіс, його брат Григорій Суркіс та їх доньки є кінцевими бенефіціарами «А-Банку».
20 грудня (тобто на наступний день після націоналізації Приватбанку) глава НБУ Валерія Гонтарева в ефірі телеканалу ICTV заявила таке з приводу «А-Банку»: «А-Банк – невеликий банк, але він пов’язаний з акціонерами Приватбанку. Зараз ніяких планів немає [щодо А-банку], він достатньо капіталізований. Він пов’язана особа до Приватбанку – це так. Ми покаже, яким чином [пов’язаний]. У нас є інформація. Ми покажемо громадянам, яким чином».
Звернемо увагу, що за даними телеканалу “1+1”, Ігор Суркіс – його міноритарний акціонер (мажоритарій – Ігор Коломойський). Гендиректор “1+1 медіа” Олександр Ткаченко заявляв, що “1+1” не має боргових зобов`язань перед Приватбанком.
19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком. Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 107 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).
За офіційними й неофіційними даними, під вказану «роздачу» на мільярди гривень, крім держателів єврооблігацій Приватбанку, американської корпорації Cargill, потрапили в т.ч. брати Суркіси (вважається, що завдяки зв`язкам у владі, мають значний вплив на сьогодні, зокрема, в енергетичній сфері).
Як писала газета «Дзеркало тижня. Україна», НБУ класифікував кошти їхніх структур як вклади пов’язаних осіб. «Сума їхніх [братів Суркісів] “кіпрських” втрат у результаті цієї операції перевищила 200 млн дол. і загалом (з урахуванням внутрішньоукраїнських вкладень) може досягати майже 300 млн (або близько 8 млрд грн в еквіваленті). Навряд чи ці панове мають намір змиритися із втратою левової частки свого багатства, отже, непрості розбірки в міжнародних судах українська держава напевно матиме й по цій лінії», – констатувало ДТ.
Татьяна Дубровская«ОЛИГАРХ»