Новости

“Динамо” передумало судиться с “командой” Гонтаревой из-за “ПриватБанка”

27 грудня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом «А-Банку» до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора Приватбанку про визнання протиправним та часткове скасування рішення №105 від 13.12.2016 та наказу №22 від 20.12.2016. Про що саме йшлося у відповідних документах, в ухвалі суду не уточнюється, пише Finbalance.

До речі, два позови до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора Приватбанку подавало також ТОВ «Футбольний клуб “Динамо” Київ», проте 28 грудня вони були відкликані позивачем. Позовні вимоги стосувалися визнання протиправним та скасування рішення. Але знову ж таки у доступних ухвалах суду не уточнюється, про що саме йдеться.

За даними держреєстру юросіб, серед кінцевих бенефіціарів ТОВ «Футбольний клуб “Динамо” Київ» – у т.ч. Ігор Суркіс.

За даними НБУ, Ігор Суркіс, його брат Григорій Суркіс та їх доньки є кінцевими бенефіціарами «А-Банку».

20 грудня (тобто на наступний день після націоналізації Приватбанку) глава НБУ Валерія Гонтарева в ефірі телеканалу ICTV заявила таке з приводу «А-Банку»: «А-Банк – невеликий банк, але він пов’язаний з акціонерами Приватбанку. Зараз ніяких планів немає [щодо А-банку], він достатньо капіталізований. Він пов’язана особа до Приватбанку – це так. Ми покаже, яким чином [пов’язаний]. У нас є інформація. Ми покажемо громадянам, яким чином».



Звернемо увагу, що за даними телеканалу “1+1”, Ігор Суркіс – його міноритарний акціонер (мажоритарій – Ігор Коломойський). Гендиректор “1+1 медіа” Олександр Ткаченко заявляв, що “1+1” не має боргових зобов`язань перед Приватбанком.

19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн (до 50,7 млрд грн) – за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр- та фізособами, що не пов’язані з банком. Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т.зв. bail-in) Мінфін викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «залив» у статутний капітал банку 107 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

За офіційними й неофіційними даними, під вказану «роздачу» на мільярди гривень, крім держателів єврооблігацій Приватбанку, американської корпорації Cargill, потрапили в т.ч. брати Суркіси (вважається, що завдяки зв`язкам у владі, мають значний вплив на сьогодні, зокрема, в енергетичній сфері).

Як писала газета «Дзеркало тижня. Україна», НБУ класифікував кошти їхніх структур як вклади пов’язаних осіб. «Сума їхніх [братів Суркісів] “кіпрських” втрат у результаті цієї операції перевищила 200 млн дол. і загалом (з урахуванням внутрішньоукраїнських вкладень) може досягати майже 300 млн (або близько 8 млрд грн в еквіваленті). Навряд чи ці панове мають намір змиритися із втратою левової частки свого багатства, отже, непрості розбірки в міжнародних судах українська держава напевно матиме й по цій лінії», – констатувало ДТ.

Напечатать
Татьяна Дубровская
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками

Теплові схеми під «кришею» Терехова

Отримавши ще від в.о. мера важілі управління одним з найбільш доходних комунальних підприємств Харькова, Скопенко одразу почав «покращувати його фінансовий стан» в притаманній йому манері.
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.