Новости

Журило вышел из СИЗО за 15 миллионов Княжицкого

Керівник ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслан Журило 21 березня вийшов з СІЗО, оскільки за нього внесли заставу 12 млн грн. Заставодавцем виступив народний депутат Микола Княжицький, повідомило джерело «Наших грошей».

Микола Княжицький разом із дружиною, відповідно до оприлюдненої е-декларації, у 2016 році мали на банківських рахунках 105 тис грн, а також готівкою $1,02 млн і 3 млн грн.

Поза тим, Микола Княжицький отримав 328 тис грн доходу як нардеп, а його дружина заробила у 2016-му 3,64 млн грн як підприємець та отримала 19 тис грн допомоги при народженні дитини.

Відтак формально у Княжицького є достатньо задекларованих грошей, аби заплатити за Журила.

У січні Солом’янський райсуд м. Києва обрав Журилу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з заставою 100 млн грн. Народні депутати від «Народного фронту» Максим Поляков і Олег Кришин 23 лютого надавали суду письмові зобов’язання про взяття затриманого на поруки. Однак суд не видав їм арештанта.



Адвокати оскаржили це рішення і 9 березня Апеляційний суд Києва зменшив розмір застави до 12 млн грн.

Нагадаємо, Руслан Журило і ще двоє працівників «ОГХК» 25 січня були затримані детективами НАБУ. Їм було вручено повідомлення про підозру у зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою.

За версію слідства, затримані причетні до завдання збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн. Схема зводилася до реалізації за заниженими цінами титанової продукції, що використовується в авіаційній та хімічних галузях промисловості, приватним фірмам-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, та пов’язаними зі службовими особами «ОГХК».

За словами Давида Жванії, австрійська фірма-посередник «Steuermann» була пов’язана з громадянською дружиною Журила та Миколою Мартиненком, який був одним з найвпливовіших нардепів «Народного фронту».

За даними НАБУ, австрійські посередницькі фірми «Bollwerk» і «Steuermann» очолює Вольфганг Ейбергер. Австріяк є міноритарним акціонером «Діамантбанку», чиїми акціонерами також є Жванія і Мартиненко.

Сам Мартиненко також знаходиться під слідством по справі про хабарництво в системі «Енергоатому», яку веде НАБУ. 23 березня НАБУ провело обшуки у його будинку в Глібовці.

Напечатать
Татьяна Дубровская
«ОЛИГАРХ»

Публикации

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками

Теплові схеми під «кришею» Терехова

Отримавши ще від в.о. мера важілі управління одним з найбільш доходних комунальних підприємств Харькова, Скопенко одразу почав «покращувати його фінансовий стан» в притаманній йому манері.
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.