Протистояння між Р.Ахметовим і Президентом Зеленським є найбільш помітним, але не єдиним «фронтом» в процесі політичної боротьби навколо закону про олігархів.
Не менш важливими є «фронти» закордонні. В команді Ахметова, наприклад, роблять ставку на експертизу закону про олігархів у Венеційській комісії.
Але треба розуміти, що наші західні партнери теж, як і нинішнє українське керівництво, розуміють необхідність кардинального послаблення впливу олігархів на українську політику. Саме тому політика деолігархизації була підтримана у підсумковому документі саміту Україна-ЄС.
Ще один тривожний дзвіночок для наших олігархів надійшов днями з Лондону. Аналітики провідного британського аналітичного центру в галузі міжнародних відносин Chatham House опублікували нещодавно доповідь «Проблема клептократії у Великій Британії. Як обслуговування пострадянських еліт послаблює верховенство закону».
В цьому документі серед українських олігархів названі і представники України – Д. Фірташ та Р. Ахметов . У Фірташа і до цього були серйозні проблеми, особливо у стосунках з американським правосуддям. Тому дивуватися не доводиться. А от для Ріната Леонідовича це неприємна новина, зокрема і в контексті протистояння з Президентом Зеленським.
Це ж великий удар по іміджу поважних бізнесменів («інвесторів», як люблять казати в оточенні Ахметова) і філантропів, який ретельно формують команди майже всіх наших олігархів, зокрема і згаданих у звіті Chatham House.
Це і ризики для їх бізнесу, особливо у стосунках із західними партнерами.
І це послаблює їх політичні позиції в Україні. Адже олігархами їх називають не лише Президент Зеленський, чи українські журналісти і політологи, а й поважні західні організації. Тому важче буде спростовувати свій олігархічний статус.
Джерело: Фейсбук автора