Мнения

Сергій Куюн: Найбільша автозаправна мережа підвищила ціни на пальне понад граничний рівень. Що далі?

Трохи про турбулентність

Сьогодні найбільша автозаправна мережа країни, що належить групі «Приват», підвищила ціни на пальне понад граничний рівень, встановлений урядом.

Такий крок ринкового лідера дуже симптоматичний. Враховуючи, що імпортних постачань він не має, а торгує продуктом виключно Кременчуцького НПЗ, це свідчить про зменшення запасів (що не дивно, враховуючи зупинку заводу на початку квітня).

Власне, дефіцит вже бачить кожен, хто має машину та очі. Якщо минулого тижня обмеження були 20 л, то відучора на багатьох АЗС це вже 10 л в бак.

Причин дефіциту є три.



Перша, зупинка Кременчуцького НПЗ. На його ресурсах ринок протягнув березень й половину квітня.

Друга, проблеми з логістикою в Європі для доставки пального в Україну. Не вистачає цистерн, а для бензовозів існує купа проблем різного характеру, зокрема й нестача самих бензовозів.

Третя, збереження держрегулювання. Через дефіцит оптові ціни стали вищими за роздрібні, а чимало імпортних ресурсів, особливо які везуть автотранспортом, також дуже дорогі. Більш дешеві не поступають в достатній кількості через пункт 2.

Що далі?

Все більше станцій будуть намагатися продавати пальне за ринковими цінами. Немережеві станції все більше будуть ігнорувати «рекомендації» кабміну.

Національні мережі вочевидь утримаються від порушень цінової дисципліни. Але через дефіцит та неможливість «потрапити» під регульовані ціни вільний продаж пального буде скорочуватись, перетікаючи у «безготівкову» площину. Тобто бізнес але кому конче треба, матимуть змогу придбати пальне. Хоча ліміти при заправці будуть діяти й для них.

З дизпальним ситуація поки що виглядає дещо краще, ніж з бензином, але ще не вечір.

Через те, що на автогаз держрегулювання не поширюється, обсяги його імпорту зростають, хоча ще далекі від необхідних. Тут дійсно маємо приклад роботи ринку: газ дорогий, але він є. Всі оператори тримають недоторканий запас для силовиків, муніципалітетів тощо.

Уряд знає, що робити. Але чи робитиме, подивимся.

Джерело: Фейсбук автора



Напечатать

Сергей Куюн

Директор Консалтинговой группа А-95

«ОЛИГАРХ»

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.