Мнения

Олесь Доній: Мене це насторожує – що підштовхнуло Ахмєтова до такого неординарного кроку?

Перші враження по заяві Ріната Ахмєтова щодо виходу з медійного ринку.

Мене це насторожує.

Перше. Мене насторожує будь-яка монополія. А Ахмєтов оголосив, що він передає всі медійні активи державі. Тобто, держава отримала не лише спільний для інформаційних каналів умовно тимчасовий “Національний телемарафон”, а й весь пул впливових телеканалів Ахмєтова.

Друге. Насторожує, коли заможні (ультразаможні) громадяни України закривають той чи інший бізнес. З їхньою передбачливістю і доступом до інформації, якої ми з Вами не завжди володіємо. Так мене колись насторожило, що Петро Порошенко після своєї перемоги раптово закрив фабрику “Рошен” в Маріуполі, яку перед тим обіцяв не закривати.

Медійний “бізнес” в Україні, і телевізійний в першу чергу – це не зовсім бізнес, бо з формальної точки зору приносить власникам не стільки прибутки, скільки збитки. Та це “бізнес” політичний. Інформаційні телеканали як правило підігрують тим чи іншим політичним силам, за що їхні власники сподіваються на економічні преференції , пов’язані з бюджетом чи прийняттям у Верховній Раді тих чи інших законів.Отже, яка мотивація?

1) збідніння і скидання активів, що приносять фінансові збитки?

2) переляк від наступу фашистської росії і позбавлення “активів”, що можуть стати “пасивами”?

3) бажання замиритися з владою і спроба подарувати владі потужне медійне “відступне”?

4) усвідомлення, що війна на роки, і виборів під час воєнного стану не проводитимуть, або просто, що влада зміцнилася, і “політика вмерла”, тож нема сенсу витрачати мільйони на політизовані медіа?

5) поступовий переїзд з України?

6) отримання інформації, що медіа все рівно влада планує забрати в процесі майбутньої “деолігархізації”?

7) намагання допомогти владі і народу України під час війни і передача медійних активів державі для кращого корегування інформаційної політики?

8) раптове прозріння і усвідомлення своєї відповідальності перед суспільством і добровільна “деолігархізація”?

Що з цього переліку вірне, і підштовхнуло Ахмєтова до такого неординарного кроку?

Може я надто глибоко аналізую, і хтось або з моїх читачів або поінформованих експертів володіє інформацією , що ж відбулося насправді.

І може розповісти і розвіяти мої сумніви.Та поки що я дещо занепокоєний цим кроком.

Розвійте мої сумніви , хто зможе. Буду вдячний.

Джерело: Фейсбук автора

Олесь ДОНІЙ

Напечатать

Публикации

Суботін Шредінгера

Власник збанкрутілого Мегабанку, масштабне виведення майна з якого розслідує ДБР, одночасно перебуває в двох станах - як керівник державного холдингу та людина, яка веде боротьбу з владою

Віктор Пінчук програє Федору Закусило війну за «Укргазвидобування»

Державна газовидобувна компанія, судячи з усього, не проти такого розвитку подій: присутність конкурента із США, що торгує китайським товаром, дозволяє суттєво збивати ціни українського монополіста «Інтерпайп»

Микола Злочевський підкрадається до Генпрокуратури

Скандальний екс-міністр екології часів Януковича, який погорів на спробі дати хабар на суму $5 млн керівництву НАБУ та САП, схоже, продовжує таємно скуповувати елітну нерухомість в Києві - втому числі на гроші, «зекономлені» на сплаті…
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.