Новости

Полтора года “деолигархизации” привели к двойному подорожанию “ахметовской” энергии

Станом на 10 жовтня середня ціна продажу електроенергії ТЕС в ОРЕ склала 1,63 грн./МВт.г, повідомляється на сайті ДП «Енергоринок». За оцінкою колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса це зростання є «шокуючим». Нинішній тариф вдвічі більший від весняного 2015 року на рівні 0,8 грн, пишуть “Наші гроші”.

При цьому запаси вугілля на складах є вдвічі меншими у порівнянні з початком опалювального сезону 2015 року.

1

Нагадаємо, нинішні голова НКРЕКП Дмитро Вовк влітку 2015 року заявляв, що за «останні п’ять років тариф теплової генерації зріс у майже два рази при стабільному курсі, що робило його найбільш дорогим у Європі, а все завдяки співробітництву з лояльними чиновниками, багато з яких до цих пір при владі».

Свою заяву Вовк зробив у контексті того, що «прикриваючись темою тарифів ДТЕК сьогодні де-факто зриває план накопичення вугілля, чим ставить під загрозу галузь і країну».



1

Нагадаємо, невдовзі після тієї заяви Вовка НКРЕКП приступило до розробки формули розрахунку ціни вугілля, яка закладається у собівартість виробництва електроенергії на ТЕС. Вона була введена у квітні 2016 року і отримала неофіційну назву «Роттердам+», бо відтоді ціна вугілля складається з його вартості у порту Роттердама, до якої додається вартість транспортування вугілля з Голландії до України.

Найбільшими виробниками «вугільної» електроенергії є ДТЕК Ріната Ахметова (76% теплової генерації країни), набагато менше виробляють державне «Центренерго» та «Донбасенерго» Гуменюка-Януковича. Також группа Ахметова видобуває найбільше вугілля в Україні.

Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU. На чиї гроші проводилась скупка – наразі невідомо.

Співвласником ICU є нещодавно звільнений з посади міністра енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював Дмитро Вовк, нинішний очільник НКРЕКП.

Сам Вовк визнавав, що штучне включення до тарифу вартості транспортування вугілля з Голландії до України насправді є просто такими собі «чайовими», які з мають гарантувати «відсутність проблем з вугіллям».

Саме в час прийняття формули «Роттердам+» Вовк зареєстрував на себе Мерседес GL 550 2010 р.в., який коштує до $40 тис. Продавцем автівки виступила Лілія Сільченко, співмешканка Вовка. Також у лютому Сільченко купила будинок в селі Іванковичі під Києвом. Вартість маєтку, який раніше належав покійному заступнику голови Верховної Ради та співзасновнику телеканалу «Інтер» Олександру Зінченку, ріелтори оцінюють у $1,5-2 мільйони. Сусідами є екс-міністр палива й енергетики Юрій Бойко та екс-міністр екології Микола Злочевський.

По материалам: “Наші гроші”

Напечатать

Публикации

Из Харькова в Дубай: как Егор Масленников строит девелоперскую империю на доверии и презентациях

В 2021 году харьковский застройщик Егор Масленников — объявился в Дубае. Здесь, в городе сверхвысоток, он начал новую жизнь: основал компанию Object 1 и провозгласил себя международным девелопером. Его зарубежная бизнес-деятельность…

Асоціація продавців совісті вроздріб, або Кому «служить» АПУ?

Неважко роздивитися, що об’єднує все це розмаїття охочих взяти участь у роботі бодай якоїсь ради лише бажання певного штибу активістів «долучитися» до управління хоча б чимось і контролю за чим завгодно, аби тільки при владних структурах. І…

Будинки з білосніжними меблями для будівельників ХАЕС по 1,5 млн: «Енергоатом» готується до…

«Наші гроші» проаналізували закупівлі різних підрозділів «Енергоатома» останніх місяців, спрямовані на підготовку до будівництва атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Це проєкт із великими корупційними ризиками

Теплові схеми під «кришею» Терехова

Отримавши ще від в.о. мера важілі управління одним з найбільш доходних комунальних підприємств Харькова, Скопенко одразу почав «покращувати його фінансовий стан» в притаманній йому манері.
Все Последние публикации

Вас может заинтересовать Новости этого автора

Хотите быть в курсе актуальных новостей?

Подпишитесь на наши обновления!
Проверьте, разрешены ли уведомления в Вашем браузере
Хочу быть
в курсе!
Больше не показывать.