Categories: Новости

Новая схема «Нафтогаза» будет стоить бюджету 140 млрд грн в год

За задумом менеджерів НАК «Нафтогаз України», постачання газу для потреб населення відбуватиметься через нову компанію «Нафтогаз Трейдинг». Про це “ОЛИГАРХ” дізнався з повідомлення “Главкому”.

Нова схема постачання газу, запропонована НАК «Нафтогаз України» для потреб населення та тепловиків, щороку потребуватиме не менше 140 млрд дотацій з державного бюджету.

Комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко презентував на прес-конференції 26 вересня нову схему постачання газу.

За задумом менеджерів НАК «Нафтогаз України», постачання газу для потреб населення відбуватиметься через нову компанію «Нафтогаз Трейдинг». Вона буде викупати весь газ «Укргазвидобування» та імпортний газ, який «Нафтогаз України» імпортує через свій швейцарський офшор. Причому «Нафтогаз Трейдинг» викуплятиме цей газ за ринковою ціною – Дюссельдорф плюс. Зараз європейський газ з доставкою в Україну коштує 480 доларів. А потім ця компанія продаватиме газ, куплений за ринковими цінами, іншим дочкам НАКу.

Для цього створені дві компанії  – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» та ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Тепло». Вони, за словами Вітренка, мають продавати газ населенню та тепловикам вже за цінами, які визначені урядом – тобто за цінами ПСО. Тож, збитки через різницю між ринковою ціною газу і ціною соціальною будуть концентруватися тепер не на «Нафтогазі», а на новостворених дочірніх компаніях.

Газовий експерт Юрій Корольчук вважає, що при такій схемі державний бюджет буде вимушений компенсувати ці збитки, а розмір компенсації за такої схеми може досягати 140 млрд. грн.  на рік.

Так, населення в минулому році спожило 11,2 млрд куб. м газу, та 4,6 млрд куб. м було використано підприємствами ТКЕ за пільговими цінами (ПСО). Цей обсяг газу – 16,8 млрд куб м за ціною на хабі в Дюссельдорфі коштує близько 160 млрд грн.

«Але за цінами ПСО, встановленими урядом, такий обсяг газу коштуватиме лише 84 млрд грн. Причому не вся ця сума за газ і тепло сплачується споживачами, є ще субсидії – в минулому році обсяг субсидій складав 64 млрд грн. Якщо додати до субсидій ще 76 млрд грн різниці в ціні між хабом і ПСО, то виходить, що державний бюджет буде сплачувати «Нафтогазу України» 140 млрд грн щорічно», – зазначив Корольчук.

Цікаво, що всі перелічені в цій схемі нові компанії, є 100%-ми дочірніми підприємствами ДК «Газ України», яка вже давно збанкрутіла і давно знаходиться в стані припинення діяльності. Це значить, що вона не має проходити регулярний фінансовий аудит, публікувати звітність і проводити прозорі закупівлі товарів та послуг.

Напечатать
Денис Светлов
«ОЛИГАРХ»

Recent Posts

Вымогательство, рейдерство и откаты

Как бывший глава СБУ Харьковской области Андрей Носач помог построить схемы для Артема Шило

6 дней ago

Власник FavBet Андрій Матюха намагається приховати своє російське громадянство

Компанія FavBet, що належить бізнесмену Андрію Матюсі, не має ліцензії на букмеррську діяльність, а сам Матюха виявився людиною з подвійним…

3 недель ago

МФО, картки та споживчі кредити: порівняння та переваги

Багато МФО пропонують гнучкі умови кредитування, дозволяючи позичальникам вибирати суму та термін кредиту в залежності від їх потреб, як це…

3 недель ago

Крадії та наркоторговці під вивіскою «Експрес-Т» , – ЗМІ

Компанія, що займається примусовою евакуацією автомобілів, здійснює послуги таксі та перевезень «Експрес-Т» може бути причетна до доставки наркотичних речовин та…

4 недель ago

Теплові схеми під «кришею» Терехова

Отримавши ще від в.о. мера важілі управління одним з найбільш доходних комунальних підприємств Харькова, Скопенко одразу почав «покращувати його фінансовий…

1 месяц ago

Військовий закликав Порошенка-молодшого долучитися до сил ППО, а не ховатися в Лондоні

Замість співати в закордонних нічних клубах російський реп, син народного депутата Петра Порошенка міг би захищати Українське небо, збиваючи "Шахеди"…

2 месяцы ago