Трохи про турбулентність
Сьогодні найбільша автозаправна мережа країни, що належить групі «Приват», підвищила ціни на пальне понад граничний рівень, встановлений урядом.
Такий крок ринкового лідера дуже симптоматичний. Враховуючи, що імпортних постачань він не має, а торгує продуктом виключно Кременчуцького НПЗ, це свідчить про зменшення запасів (що не дивно, враховуючи зупинку заводу на початку квітня).
Власне, дефіцит вже бачить кожен, хто має машину та очі. Якщо минулого тижня обмеження були 20 л, то відучора на багатьох АЗС це вже 10 л в бак.
Причин дефіциту є три.
Перша, зупинка Кременчуцького НПЗ. На його ресурсах ринок протягнув березень й половину квітня.
Друга, проблеми з логістикою в Європі для доставки пального в Україну. Не вистачає цистерн, а для бензовозів існує купа проблем різного характеру, зокрема й нестача самих бензовозів.
Третя, збереження держрегулювання. Через дефіцит оптові ціни стали вищими за роздрібні, а чимало імпортних ресурсів, особливо які везуть автотранспортом, також дуже дорогі. Більш дешеві не поступають в достатній кількості через пункт 2.
Що далі?
Все більше станцій будуть намагатися продавати пальне за ринковими цінами. Немережеві станції все більше будуть ігнорувати «рекомендації» кабміну.
Національні мережі вочевидь утримаються від порушень цінової дисципліни. Але через дефіцит та неможливість «потрапити» під регульовані ціни вільний продаж пального буде скорочуватись, перетікаючи у «безготівкову» площину. Тобто бізнес але кому конче треба, матимуть змогу придбати пальне. Хоча ліміти при заправці будуть діяти й для них.
З дизпальним ситуація поки що виглядає дещо краще, ніж з бензином, але ще не вечір.
Через те, що на автогаз держрегулювання не поширюється, обсяги його імпорту зростають, хоча ще далекі від необхідних. Тут дійсно маємо приклад роботи ринку: газ дорогий, але він є. Всі оператори тримають недоторканий запас для силовиків, муніципалітетів тощо.
Уряд знає, що робити. Але чи робитиме, подивимся.
Джерело: Фейсбук автора
Прокурора другого відділу Київської міської прокуратури Вікторію Гончарову підозрюють в коларабоціонізмі. Згідно журналістському розслідуванню, вона активно задіяна у кришуванні схематозів…
Екскерівник Броварського районного ТЦК та СП Юрій Бурляй користується елітним будинком у передмісті Києва, квартирою у Вишгороді та робить ремонт…
Харьков, 2020 год. На строительном горизонте загорается новая звезда – группа компаний “СтройCити Development” во главе с амбициозным девелопером Егором…
Kharkiv, 2020. A new star rises on the city’s development horizon: StroyCity Development, a group of companies led by ambitious…
Вищий антикорупційний суд призначив віцепрем’єру-міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в…
Тим часом цивільне будівництво в регіоні не спиняється. На тлі загрози обстрілів та подальшого просування росіян на Сумщині не лише…