Categories: Мнения

Олесь Доній: Мене це насторожує – що підштовхнуло Ахмєтова до такого неординарного кроку?

Перші враження по заяві Ріната Ахмєтова щодо виходу з медійного ринку.

Мене це насторожує.

Перше. Мене насторожує будь-яка монополія. А Ахмєтов оголосив, що він передає всі медійні активи державі. Тобто, держава отримала не лише спільний для інформаційних каналів умовно тимчасовий “Національний телемарафон”, а й весь пул впливових телеканалів Ахмєтова.

Друге. Насторожує, коли заможні (ультразаможні) громадяни України закривають той чи інший бізнес. З їхньою передбачливістю і доступом до інформації, якої ми з Вами не завжди володіємо. Так мене колись насторожило, що Петро Порошенко після своєї перемоги раптово закрив фабрику “Рошен” в Маріуполі, яку перед тим обіцяв не закривати.

Медійний “бізнес” в Україні, і телевізійний в першу чергу – це не зовсім бізнес, бо з формальної точки зору приносить власникам не стільки прибутки, скільки збитки. Та це “бізнес” політичний. Інформаційні телеканали як правило підігрують тим чи іншим політичним силам, за що їхні власники сподіваються на економічні преференції , пов’язані з бюджетом чи прийняттям у Верховній Раді тих чи інших законів.

Отже, яка мотивація?

1) збідніння і скидання активів, що приносять фінансові збитки?

2) переляк від наступу фашистської росії і позбавлення “активів”, що можуть стати “пасивами”?

3) бажання замиритися з владою і спроба подарувати владі потужне медійне “відступне”?

4) усвідомлення, що війна на роки, і виборів під час воєнного стану не проводитимуть, або просто, що влада зміцнилася, і “політика вмерла”, тож нема сенсу витрачати мільйони на політизовані медіа?

5) поступовий переїзд з України?

6) отримання інформації, що медіа все рівно влада планує забрати в процесі майбутньої “деолігархізації”?

7) намагання допомогти владі і народу України під час війни і передача медійних активів державі для кращого корегування інформаційної політики?

8) раптове прозріння і усвідомлення своєї відповідальності перед суспільством і добровільна “деолігархізація”?

Що з цього переліку вірне, і підштовхнуло Ахмєтова до такого неординарного кроку?

Може я надто глибоко аналізую, і хтось або з моїх читачів або поінформованих експертів володіє інформацією , що ж відбулося насправді.

І може розповісти і розвіяти мої сумніви.

Та поки що я дещо занепокоєний цим кроком.

Розвійте мої сумніви , хто зможе. Буду вдячний.

Джерело: Фейсбук автора

Олесь ДОНІЙ

Напечатать

Recent Posts

Власник FavBet Андрій Матюха намагається приховати своє російське громадянство

Компанія FavBet, що належить бізнесмену Андрію Матюсі, не має ліцензії на букмеррську діяльність, а сам Матюха виявився людиною з подвійним…

15 часов ago

МФО, картки та споживчі кредити: порівняння та переваги

Багато МФО пропонують гнучкі умови кредитування, дозволяючи позичальникам вибирати суму та термін кредиту в залежності від їх потреб, як це…

3 дней ago

Крадії та наркоторговці під вивіскою «Експрес-Т» , – ЗМІ

Компанія, що займається примусовою евакуацією автомобілів, здійснює послуги таксі та перевезень «Експрес-Т» може бути причетна до доставки наркотичних речовин та…

5 дней ago

Теплові схеми під «кришею» Терехова

Отримавши ще від в.о. мера важілі управління одним з найбільш доходних комунальних підприємств Харькова, Скопенко одразу почав «покращувати його фінансовий…

2 недель ago

Військовий закликав Порошенка-молодшого долучитися до сил ППО, а не ховатися в Лондоні

Замість співати в закордонних нічних клубах російський реп, син народного депутата Петра Порошенка міг би захищати Українське небо, збиваючи "Шахеди"…

1 месяц ago

Фелікс Черток сховався за ребе

Навіщо партнер Вадима Єрмолаєва, якого підозрюють у фінансуванні російських окупантів, «поділився» алкогольним дистриб’ютором «Торговий Дім АВ» з головою Ради Федерації…

2 месяцы ago